Chůvička 3x jinak

Když jsem vozila jako malá holka panenku ve svém plátěném kočárku po babiččině dvorku a tahala ji na půdu, netušila jsem, že si tuhle roli zahraji za svůj život několikrát. Touha vozit kočárek přišla hned po tanečních, a tak jsem si půjčovala děti od svých sestřenic a kamarádek. Pak ovšem nastal v mém životě 2x velký okamžik, kdy jsem pyšně vozila své vlastní děti. No a nakonec mě osud obdaroval touto bohulibou činností v nejlepších letech, kdy jezdím s kočárkem po vsi jako chůvička. Tedy ne se všemi dětmi, s těmi, co už umí chodit, dělám zase jiné vylomeniny, ale tak nějak si představuji paní na hlídání :o)

 

kočárek
děti a učitelka

Během několika let, kdy jsem si vyzkoušela hlídat různé věkové kategorie, jsem přišla na to, že jsem asi nejvíce zamilovaná do prťousků od 1,5 roku a moc jsem si přála být s nimi co nejvíce. Dokonce jsem začala přemýšlet i o tom, že půjdu dělat pomocnou ruku do jesliček. To jsem si tak přemítala během prázdnin. A světě div se. Jako kdyby mi tam nahoře četli myšlenky (nebo co :o), zvedám teď telefony hlavně na hlídání  miminek. Úžasné - přání se plní!!!

A jak jsem si tak plula na své šťastné vlně, napadlo mi, že bych mohla udělat radost i starším dětem a hlavně jejich maminkám. Zrodil se nápad tří sudiček - chůviček, každá s jinou náplní. A tak nabízím novou službu pro rodinu. Stačí si vybrat:

 

CHŮVIČKA V POHYBU

Ráno se sice skládám jako pendlovky, ale odpoledne jsem fit. Mám v kapsáři mnohaleté zkušenosti ze školní družiny a úžasné prožitky z vedení pohybového kroužku Hravé cvičení (pro malé děti). Doma schovávám několik pohybových retro pomůcek z mého dětství (skákání gumy, švihadla a panáka, chůdičky, obruč, lana, míče, plechovky, praky, luk) a umím připravit i opičí dráhu. Zvládnu štafety, ale na strom mě už nedostanete. S většími dětmi mě nedělá problém sáňkovat a bruslit nebo v létě jezdit na kole či kolečkových bruslích. S prťaty umím dotekové cvičení a mohu doprovodit maminky do bazénu.

 

KREATIVNÍ CHŮVIČKA

Mám v zásobě plnou skříňku barviček na malování nebo hromadu krabic s materiálem na tvoření. Jsem schopná hrát si hodinu s plastelínou vlastní výroby, když to dítěti udělá dobře. Zvládám stavby na pískovišti, jsem zručná s recyklovatelnými materiály a pokud dítě chce kosmonauta, tak ho prostě vyrobíme :o) Umím namalovat co vidím a hlavonožce zvládnu taky. Dítěti do toho nekecám, a tak trochu ho nechávám dělat vlastní chyby (občas se k němu s radostí přidám). Při tvoření se moc nekontroluji, takže je možné, že vám odevzdám počmárané dítě. Ručím však za to, že bude šťastné.

 

KULTURNÍ CHŮVIČKA

Doma se mnou nikdo nechce chodit na pohádky, ale na mě si nepřijdou. Jednou za čas stejně jdu. A tak když už jdu, mohu si s sebou vzít nějaké ty děti, že jo? To se pak hezky obleču, do kabelky si dám dětskou KPZ krabičku (kapesníky, bonbony, blinkací pytlík a čísla rodičů) a jedu. Do divadla, do kina nebo na zajímavou výstavu či akci. Když to rodiče schválí, dělám i řidičku s autosedačkou, ale autobusem je to  taky prima. A rodiče? Ty mohou mít čas na sebe (třeba z toho bude další hlídání:o)))

Líbí se Vám můj nápad? Zavolejte, ale raději dost dopředu !

Ceník naleznete ZDE

Ivča Neumannová, telefon 723 141 528, email: nojminka@gmail.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *