Dárek

Kdo by ho neměl rád! Už jako malé děti jsme věděly, že když se  mihne v kalendáři náš svátek, narozeniny, den dětí nebo Vánoce, tak to vždycky znamenalo nějaké překvápko. A i když jsme tušily, že dostaneme zase tu samou bonboniéru, přesto jsme se těšily. Když nám bylo náct, začaly jsme dávat dárky i my. Ne vždycky se nám ale kýžený dar podařilo zabalit natolik esteticky, aby z toho měl obdarovaný tu patřičnou radost.

Malovajdu tuhle záležitost vyřešila po svém. Balicí papír ani dárkovou taštičku nemaje, vrhla se do tvorby narozeninové krabičky. Ovšem ne tak ledajaké! Ona byla chrastící :o) Děti by nejraději začaly tvořit od konce, ale musely s Malovajdou projít pěkně krok po kroku všechny úkoly.

Na stole ležely tři barevné kelímky (červený, modrý, žlutý), mající svůj vlastní příběh "Tří kamarádů". O tom, co se stane, když se pravý modrý ukazováček skamarádí se žlutým levým ukazováčkem, až z toho jsou oba zelení, si nechaly děti od Malovajdy vyprávět. Stejným způsobem vzniklo kamarádství oranžové, fialové či hnědé. Není nad školu hrou! S tímhle vybavením se už mohlo krásně malovat. Původní záměr byl sice malovat bez štětců pouze tím ukazováčkem, ale některé hravé duše to pojaly po svém a rozšířily svůj nástroj na celou dlaň. V tu chvíli bylo jasné, že se krok číslo jedna vymyká veškeré zdrženlivosti.

Krok druhý měl po zaschnutí obrázku účel zdobivý, a ten si děti užily díky razítkům s tématem štěstí a lásky. Tím získala plocha punc koláže, ke které jsme mohli v následujícím kroku přidat i vystřižené obrázky z časopisu. Nastřižené čtvrtky pak stačilo už jen slepit. Dno  měly děti připravené, takže se mohly pustit do posledního úkolu. Střed krabičky vystřihly ve tvaru srdce a otvor podlepily průhlednou slídou. Malovajda pomocí tavné pistole připravila druhá srdíčka, do kterých si děti nasypaly obarvenou rýži a zlaté korálky. Ta se opět přitavila k otvoru, čímž měla výplň svůj chrastící otvor. Některé děti si ještě dovnitř krabičky přilepily vystřižené srdíčko a domalovaly či dopsaly vzkaz pro maminku. Bylo totiž před námi MDŽ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *