Drátkové chlupatice

Masopustní období přináší leckdy ztřeštěné nápady. Alespoň u Šikulků to tak funguje. Škraboška vás nikdy tak nepobaví, jako vlastnoručně vyrobený mimozemšťan z chlupatých barevných drátků vsazených do pomalované ruličky od toaletního papíru. Už jen samotný fakt, když přemýšlíte nad tím, zda mimoňovi věnovat 4 nebo 1 oko, je uvolňující. Chlupaté drátky sice původně sloužily jako čističe dýmek, ale moderní svět velice rád vstupuje i do kreativních oborů, a tak sada "chlupatic" je zcela určitě dobrým kamarádem na tvořivá odpoledne.

My jsme se nejdříve potřebovali s drátky seznámit, takže jsme si je zkusili omotat okolo prstu nebo brčka. Když jeden konec 2x ohnete, vzniknou vám uši jakéhokoliv zvířete, takže na ně můžete tavkou přilepit chlupatou kuličku, přidat pohyblivá očička a máte "maňáska" během chvilky. S těmito drátky se dají dělat opravdu skopičiny. Co třeba takový ufonský prsten? To byla další zručnost, kterou se děti naučily - motat konce drátků do spirály. Nebo co třeba takový náramek? Navlečené obtočené spirálky jsou měkké a udělají parádu stejně jako bižuterie.

Naše tvoření nebralo konce. Když už navlékat, tak proč ne korálky na drátky? To se výborně hodí na bublifukové očko (které bohužel nebylo schopno posloužit prakticky). Nevadí, hlavně že má jemná motorika pré. Nakonec jsme dotvořili i toho záchodového mimozemšťana, když nám zaschla barva. Použili jsme i papírová brčka (jako nohy, křídla, tykadla) a domalovali jsme fixem pusu. Z některých obludek šel respekt.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *