Kočárkárna

V novém roce měl Tvořílek s Malovajdou jasno. Když nový rok, tak něco nového doma! A proč ne nový človíček? Takový bráška nebo sestřička je téma jako hrom. Když se děti dozví tuhle úžasnou novinu, obklopí je rázem euforie těšení, každému to vykládají na počkání a pak si část maminčina těhotenství hrají na maminku a tatínka. Radostně se zúčastňují i přípravných nákupů, mezi něž patří rozhodně koupě nového kočárku a dalšího vybavení pro nastávajícího sourozence. Malovajda by určitě řešila barevné ladění, ale Tvořílek na to šel technicky. Moderní design přenechal jiným a vrhl se do retro konstrukce vyplétaného košíku, do kterého by se vešla i paterčata (na rozdíl od vajíček současných, kde nemá 5 kg cvalda žádnou šanci obratu).

Z materiálu si vybral Tvořílek tvrdou barevnou čtvrtku, špejle a ozdobné stuhy. Děti dostaly bílé kolo ze čtvrtky, kterému odstřihly jen jednu čtvrtinu, čímž jim vznikla boudička nad kočárkem. Vnitřní část byla již nalinkovaná a připravená na prořezání. Tvořílek věděl, že jeho kamarádi jsou už hodně šikovní, a tak pomáhal jen předškoláčkům. Když začaly děti vyplétat vzniklý prostor uvnitř kočárku, bylo vidět, že je to baví. Nahoru, dolů, pod a nad a tak pořád dokola. Papírovo-dřevěný průplet byl efektní a působil dojmem proutěného zboží.

Na řadu přišla kolečka, která si děti vyrobily z papírových proužků. S Tvořílkem si vyzkoušely další techniku namotávání papíru na špejli, díky čemuž se vytvoří papírová dutinka podobná brčku. Spojením tří takových kousků, které se do sebe zapasují, vzniká dlouhá roura, co je po splácnutí připravená k rolování. Tento postup si děti zopakovaly ještě jednou, aby měl kočárek kolečka dvě, neboť výsledná práce byla ve 2D (čili placatá).

Poslední úpravy už byly jen záležitostí výběru vhodného barevného papíru, který překryl vyčnívající špejle a vytvořil tak úhledný pohled na kočárek. Děti si pak korbičku ozdobily pomocí barevných stužek, přidělaly si madlo a nalepily svůj výtvor na podkladovou čtvrtku. Teď už se může mimino narodil třeba hned.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *