Kubánský tábor

Holky z Velké Malovajdy jsou už ostřílené malířky, a tak se mohly s přehledem vydat na mezinárodní dětský tábor nadaných umělců, který se  sice koná každý rok v jiné zemi, ale pokaždé se stejném logem.

Toto cizí slovo jsme si vysvětlili hned na začátku, abychom věděli, co vlastně budeme malovat a proč. Grafická značka určité organizace má jasný záměr - na první pohled sdělit světu kdo je a co dělá. Ta naše zvala děti ze všech kontinentů, aby ukázaly co v nich je. A když ze všech světadílů, tak také všech barev pleti.  Pokud se do toho ještě zapojí tvar kruhu, máme tu skupinku pěti děti, které se drží za ruce.

Už jste někdy malovali postavičky do kruhu? No není to až tak snadné a my jsme si museli trochu pomoci dalšími menšími kružnicemi uvnitř, abychom rozeznali, kam nakreslit hlavu a kam tělo. Malovajda si pro tuto příležitost připravila dřevěného panáčka s pohyblivými klouby, kterého používají studenti v malířské škole, aby měly děti názorný příklad.  Další pomůckou nám byly geometrické tvary, ze kterých jsme se pokusili načrtnou tělo dítěte, abychom mu pak dali zaoblený tvar těla. To však nebylo všechno, děti nakonec postavičku musely ještě obléknout do příslušného šatu tak, aby kluk z Grónska neměl šortky a holička z Japonska zase džíny. Malovajda z toho měla trochu strach, že to děti nestihnou namalovat, ale všechno se vyřešilo krásně samo. Logu jsme věnovali jednu lekci před jarními prázdninami a dokončili svůj výkres hned po prázdninách.

A víte, co je na tom to nejlepší??? Že celý obrázek jsou vlastně puzzle!! Děti si je dokázaly samy podlepit, vystříhat a připevnit k barevnému podkladu pomocí suchého zipu. A s čím jsme pracovali tentokrát? Tužka, tuš, vodové barvy a na to zase tuš k doladění detailů. Dalo by se říci, že máme první místo v soutěži o nejhezčí a nejpraktičtější logo na světě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *