Májový pohyb

Ať je slunko nebo leje, dětem se vždy tělo směje! Je to až  k nevíře, kde ti malí caparti berou tolik energie a ještě k tomu na sklonku dne a i celého pracovního týdne. Člověk aby si pomalu držel víka párátky a oni jsou jak z plastelíny. Obdivuhodné a jaká škoda, že nám tento elastický efekt s každým rokem mizí.

Děti z Hravého cvičení si v květnu vyzkoušely i cvičení pod širým nebem, a to přímo na fotbalovém hřišti nedaleko středoklucké  sokolovny. Velká travnatá plocha měla ještě silnější účinek, než velká tělocvična. Děti byly všude!! Když dostatečně prozkoumaly prolejzačky a zaměřily pozornost na svou lektorku, byla skoro čtvrt hodina pryč. S sebou jsme si přibalili jednu hodinu míče,švihadla a stuhy, na tu další zase kruhy a lano. Zaskákali jsme si panáka, naučili se střílet lukem na terč nebo se trefovat šiškami do stromů (v lepším případě i do pozadí lektorky o)

Abychom po venkovních sériích udělali změnu, sešli jsme se zase v naší tělocvičně, kde jsme se velmi rádi vrátili k žíněnkám, lavičkám a houpacím kruhům. Nezapomněli jsme ale ani na rozcvičky, správné dýchání, nějakou tu hru a honičku. Zvládli  jsme procvičit části těla, zasoutěžit si u štafet a zdokonalit se v kotoulech a v běhu pod lanem. Docela dobrý výkon na pár májových hodin ne?

Příště nás čeká hodina na den dětí, koloběžkiáda a závěřečná olympiáda. A pak? No přeci prázdniny!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *