Namydlený Tvořílek

Poslední úterý v měsíci květnu si Malovajda odjela na výlet s dětmi do ZOO, ale Tvořílek trval na tom, že zůstane doma a připraví dětem další tvořeníčko. Měl totiž plnou krabici ovčího rouna na plstění a chtěl si s dětmi vyzkoušet obléci mýdlo do barevného kabátku. Nejprve si děti obrousily svému vybranému mýdlu povrch na struhadle a pak si zvolily své ovčí barvičky. Ty poskládaly křížem krážem na mýdlo a poté vsunuly do silonové podkolenky, zauzlíkovaly a mydlily a mydlily. Možná si po dlouhé době konečně pořádně umyly ruce :o) Když bylo pěny na půlku lavoru, vysvobodili jsme mýdlo z punčochy, opláchli pod studenou vodou a nechali schnout.

 

Další zručná zkouška měla cizokrajný název Origami neboli skládanky z papíru. Pro tuto hodinu vybral Tvořílek růži, protože ji viděl venku krásně kvést. Aby děti lépe rozuměly práci, připravil pro ně jednotlivé skládací kroky a pak společně postupoval ohyb za ohybem tak dlouho, dokud to děti nepochopily. Práce to byla opravdu náročná, ale děti ji zvládly dokonce tak dobře, že si udělaly růžičky hned dvě. Hotovou práci si ozdobily stříbrným glitrovým lepidlem a Tvořílek jim na to tavnou pistolí nalepil spínací špendlík, aby mohla být kytička připevněna třeba na maminčino sako.

A protože za pár dní bude MDD, udělali jsme si ještě lízátkové přáníčko pro sourozence, které vypadalo jako velký motýl. Nejlepší práce byla ve zdobení křídel blyštivými kamínky a balení lízátka do alobalu. Taková kartička první pomoci, když není doma ani kousek sladkého, je k nezaplacení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *