Sluníčková dílnička

Poslední měsíc ve školním roce je tady a s ním i poslední tematická dílnička pro mateřinku, která měla ožehavý název "sluníčková". Mít neustále slunce nad hlavou i v duši je někdy úkol  nelehký, a pak je taková tvůrčí dvouhodinka požehnáním, když třeba zrovna padají trakaře. To se stačí podívat na nástěnku od Malovajdy nebo na výrobek od Tvořílka, a hned je na světě líp.

Hlavním lákadlem se stal ručně malovaný polštářek, který si děti mohly namalovat textilními barvami. Jedna strana vznikla díky šablonám z plastu a bramborových razítek ve tvaru sluncí, té druhé vévodila vlastní malba sluníčka textilními fixy. Práce to byla odvážná, a tak u stolu s barvičkami byly vždy jen dvě děti. Ostatní si mohly vybrat mezi další nabídkou sluníček.

Žlutá domácí modelína se zlatými glitry posloužila jako těsto, které si děti  rozválely a pomocí nožíku a kalíšků vytvořily vlastní slunce, navíc zdobené flitříky a malými knoflíky. O kus dál vznikala jedna slunečnice za druhou, když si děti pomalovaly papírový talířek pastelkou a doprostřed nasypaly slunečnicová semínka. Malovajda s Tvořílkem předložili dětem ještě společnou práci - obraz slunce z kuliček krepového papíru, ale práce s plněním polštářků byla zajímavější, takže úkol zůstane na další hodinu.

Maminky odcházely s dětmi domů a měly plné ruce výrobků, které ještě nestačily ani zaschnout. Jsem si ale jistá, že cestou domů, je to opravdové sluníčko rychle usušilo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *