Sušenková chůvička

Znáte knihu Betty MacDonaldové "Paní Láry Fáry?" Četla jsem ji svým dětem i žáčkům ve školní družině. Byla úžasně inspirativní. Něco jako 3 v 1. Paní na hlídání, psycholožka a kuchařka dohromady v jedné boubelaté osobě. Navíc tahle mimořádná paní znala recepty na každou dětskou nemoc i chování.  Tehdy jsem si přála, aby každá rodina měla takový skvost ve svém okolí a já chtěla okamžitě zažít pocit,  kdy mi běhají děti po domě a všude voní upečené sušenky. Musela jsem však čekat hodně dlouho, než jsem do této role dozrála, ale dočkala jsem se.

To když se ve školce prohnala infekční vlna a donutila rodiče, aby byli se svými dětmi doma. Jenže ne každý si to může dovolit, a tak byla po chůvičkách zvýšená poptávka. Měla jsem štěstí a zvala pod svá křídla 3 předškoláky s kreativním programem. Co jiného narychlo vymyslet, než oblíbené pečení. Rychlý nákup, váleček a váhu do pozoru a mohlo se začít. Děti byly kouzelné a chtěly dělat sto věcí najednou. Odvažovat mouku, škrábat mrkev nebo rozpouštět máslo. Když zjistily, že se vedle cukru skrývají ještě tubičky od potravinářského barviva, měly jasno. Čokoládové sušenky má každý, ale zelené málokdo, takže jsme do pečení zapojili i umělecký směr. A co teprve takový fialový pudink? Nestačila jsem koukat, jak nám šlo všechno od ruky - gramy ani mililitry dětem hlavu nedělaly, jen od samého míchání a krouhání je bolely ručičky. Když to ale začalo v kuchyni vonět mrkvovými sušenkami a pudink chladl v silikonových hvězdičkách venku, už nebolelo nic - snad jen pomyšlení, že si tu dobrotu děti dopřejí až po obědě.

Než jsme opouštěli dům, bylo uklizené nádobí, zameteno a děti mi svatosvatě slibovaly, že když budu potřebovat, tak mi přijdou příště zase uklidit.  Výslužka byla štědrá a já jako chůvička jsem byla šťastná, že jsem zažila na malou chvíli jaké to je být Paní Láry Fáry. Když jsem se vrátila v podvečer domů s dalšími dětmi, udělali jsme si společně kakao, namáčeli v něm zbylé sušenky a dojedli fialový pudink. Rozhodně hodlám v tomhle trendu pokračovat a nemusí zrovna zavírat školní zařízení. Tož ať žije nová služba Kreativní chůvičky.

Více o této službě se dočtete v příspěvku Chůvička 3x jinak

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *