Zlatá rybka

Asi tomu nebude nikdo věřit, ale já na vlastní oči viděla zlatou rybu. Pokud někdy pojedete do Kroměříže a projdete si vyhlášenou Květnou zahradu, narazíte tam na dvě čtvercové vodní nádrže, kde si plavou kromě červených rybiček i DVĚ ZLATÉ (je to sice kapr, ale opravdu zlatý! Nekecám). To mě samozřejmě okamžitě přimělo přát si 3 přání a využít tuto zkušenost s výtvarným pojetím na Malovajdě.

20240225_121042

Opět jsme pracovali ve vrstvách. Nejdříve přišla na řadu voda - její barva a linie, které jsme si s akvarelovými vodovkami nádherně užili. Děti nemalovaly rovnou s pigmentem, ale s jeho rozředěnou variantou. Plochým štětcem jsme střídali tyrkysovou, modrou a zelenou barvu tak, aby se do sebe mohly barvy vpíjet a prolínat (to obyčejnými vodovkami nelze). Zcela promočený papír jsme museli nechat uschnout a dokonce si pomoci i fénem. Druhá práce spočívala v kresbě vlastní rybky a podlepení ke zlatému papíru (nástřik zlatým sprejem na čtvrtku). Po jejím vystřižení použily děti glitrové zlaté lepidlo, kterým daly rybce tvar a zdobení. Třetím úkolem bylo natrhat proužky z "vodního papíru" tak, aby tvořily pomyslné vlny ve vodě. Ty jsme si plasticky nalepili na modrý podklad a šikovně zastrčili rybku do vody.

Tato hodina měla obrovský význam pro tu část človíčka, který dokáže snít o věcech, kterým už dospěláci nevěří. Děti si vyslechly písničku o Zlaté rybce   a samy si přály svá tři přání. O tom, zda byla jen pro ně nebo pro jejich blízké, jsem se nedozvěděla, ale vím určitě, že některé z nich byly takové, které se nedají penězi zaplatit.  O tom je právě štěstí, zdraví, rodina, kamarádi a láska. A pak že výtvarka nemá ducha .o)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *