Malovajda

Malovajda je malá holčička, která miluje barvičky ve všech podobách a je jí úplně jedno, že je ušmudlaná od hlavy až k patě. Když začne malovat, tak ztrácí pojem o čase, zapomíná na dobře míněné rady a nechává se unášet duhovým světem barev a tvarů. Tenhle svět je neprobádaná oblast pro každého malého malíře, který je nutno poznat na vlastní kůži. S Malovajdou možná ani tak nepůjde o dokonalost výkresu, jako spíš o prostor k sebevyjádření a skrze vytváření vlastních chyb o přirozený vývoj v sebepoznávání. Hodnota daného okamžiku je prioritou.

S Malovajdou jsme si postupně vyzkoušeli všechna dostupná média  -od pastelek, suchých i olejových pastelů, přes barvy vodové, akvarelové, akrylové, ale i obyčejnou tužku, uhel nebo tuš až k barvám na sklo, textil či hedvábí. Děti využívaly ke kresbám a malovánkám čtvrtky různých velikostí i barev a podle témat na daný rok pracovaly s nejrůznějšími technikami. A nejen to, malovat se dá třeba i vlastní pocit, . dětský sen nebo bláznivá představa. Máme za sebou témata Lidové zvyky a tradice, téma Můj domov, Cestování světem, dále krásné téma Z pohádky do pohádky a užili jsme si i tématiku Svět  kolem nás. Letošní téma je o tom, jak máme rádi Přírodu. Jukneme na rozdíly čtvero ročních období a s tím spojené počasí. Možná si zajedeme na nějaký ten výlet, abychom prošli v barvičkách pole, lesy, louky a skončili u rybníka. Nezapomeneme ani na zvířátka, ať už mají srst, šupiny, peří nebo kůži. Příroda kolem nás je jedna velká mozaika zázraků, které je třeba objevovat a malovat. Tak proč si to neužít ve vší harmonii.

PRO ŠKOLNÍ ROK 2021/2022 je otevřen kroužek MALOVAJDA jak pro školáky, tak pro předškolní děti z mateřské školky ŠIKULKOVÉ. Pro ně bude malování vždy 2x v měsíci prostřídáno kroužkem Tvořílek, kde si děti budou tvořit - třeba i z toho, co si před tím namalovaly.

malovajda-barevne
Změna termínů - náhrada Covid

Ceník kroužku Malovajda pro školáky

190,- Kč / lekci

VÝTVARNÝ KROUŽEK MALOVAJDA  2021/2022

Téma pro tento školní rok 

Máme rádi přírodu

Adresa: Lidická 272, Středokluky

Pro skupinu 6 dětí 

     Kurzovné je za  16 lekcí 

Předplatné 3040,- Kč uhraďte převodem na účet 127660233/0300

Přihláška na první hodině

S sebou přezutí, ochranný oděv, svačinu.

Nástěnka z hodin MALOVAJDA NA SCÉNĚ

GALERIE MALOVAJDY 

Kontaktní formulář

Zadejte, prosím, Vaše jméno.
Zadejte Vaši zprávu