Hravé cvičení pro děti začalo

Hlavním cílem Druženy je hravost, a kdo jiný by si s ní lépe poradil, než-li děti. Čtvrteční odpoledne má své místo už v mnohých rodinách, a tak se tělocvična sokolovny opět zaplnila dětským pohybem. Ta říjnová byla kouzelná tím, že si přišli zacvičit i ti úplně nejmenší človíčkové s maminkami. Z počátečního ostychu se vyklubala zvídavost nad novým prostředím, které dovolovalo projevit se ve velkém prostoru. A tak jsme si vzali měkká kolečka a hráli si na autíčka a semafor, brzdili a jezdili na všechny převodové stupně, vyzkoušeli si dostihové závody přes překážky a poznávali barvičky s hrou "Pan čáp ztratil čepičku". Než se mohla lektorka nadechnout, už malíčci vymysleli další svou vlastní aktivitu. Bylo úžasné sledovat, jak si předměty nacházejí své vlastní využití v čase. Tyhle caparty nadchne prostě úplně všechno, a protože rádi mění svůj program během vteřiny, nebylo o změnu programu nouzi. Na konci hodiny jsme se s pomocí básničky rozloučili a slíbili si, že se uvidíme zase za týden.

To už ale čekala v šatně druhá skupina předškoláků a školáků, kteří si chtěli také zacvičit. Jako rozcvičku jsme si dali probíhání pod roztočeným lanem, s duhovými tyčkami pokračovali v protahování, abychom si následně mohli užít lavičky. Ty se staly pro tuto hodinu jakousi dálnicí, po které se děti pohybovaly všemi možnými i nemožnými způsoby. Na řadu přišly i míčové dovednosti a závěrečná taškařice pana Abráháma. Díky asistujícím rodičům jsem měla nádherný pocit rodinné pospolitosti a kouzlo přítomného okamžiku jsem si odnášela domů. Je to prostě radost pracovat.

Vzhledem k tomu, že většina školních zařízení uvolňuje své svěřence až v 15:00 hodin a dojíždějící děti z okolních obcí nemohou stihnout tento zájmový kroužek, oznamuji tímto po domluvě s rodiči změnu v časovém rozvrhu:

HRAVÉ CVIČENÍ PRO DĚTI S MAMINKAMI ZAČÍNÁ KAŽDÝ ČTVRTEK AŽ V 15:30 HODIN

CVIČENÍ PRO DĚTI OD 5 DO 9 LET VE STEJNÝ DEN SE POSOUVÁ NA 16.15 HODIN.

Děkuji za pochopení.

Omlouvám se za sníženou kvalitu fotografií. Na zlepšení se pracuje :o)

Komentáře jsou nyní uzavřeny.