Adventní čas

Zažít  po dvou letech nucených opatření Advent, je jako znovu se nadechnout do pohádky. Spolky, školy a obce pořádají jednu akci za druhou. Od rozsvícení stromečků, k předvánočním jarmarkům, přes zpívání v kostele až k pořádání adventních tvořivých dílen. Pokud jste lidumil a tvořivec, jako já, máte určitě též zaplněný kalendář, neboť Středokluky a Tuchoměřice jsou v tomto ohledu velice plodné vísky. Ač konec listopadu, většina z nás se už pomalu začíná ladit na vánoční notu. Zřejmě tím nejkrásnějším symbolem Vánoc bývá touto dobou stromeček, a i když je na ten pokojový ještě brzy, těch naparáděných stromů ve městech a obcích je nepočítaně. Jsou oblečené do třpytivých kouliček, vloček, řetězů a svítí o sto šest, aby lidem připomněly, že tmu lze překonat jedině světlem.

Pokud se ocitáte v nějaké té tvořivé místnosti, jako já s dětmi, pak máte potřebu to tam trochu více zútulnit a zkrášlit. Děti z Machovek si to vzaly k srdci a vytvořily adventní symbolikum v podobě skládanky stromu ze stromů v klasických zelenočervených barvách. Co jeden díl stromečku, to jiný obrázek (ozdobičky, sladkosti, kapr, hvězda, perníček, svícen, cesmína, sněhulák, anděl, zimní oblečení,,,,). Pracovali jsme s pastelkami, voskovkami a vodovkami. Výsledný obrázek zdobí vstupní prostor a je vidět z ulice.

Ve zbylém čase jsme začali vyrábět ještě s barevného papíru anděly. Skládání papíru do harmoniky je práce s precizností, a tak trochu i s trpělivostí. Děti to však mají ve znamení "rychlé jízdy" a skládají papír hlava nehlava, z čehož pak zákonitě vyvstane situace, kdy je práce přestane bavit. Ač oděna notnou dávkou pochopení, bylo mi jasné, že si tyhle kluky andělské nechám do svého domácího kutilského koutku a vymazlím si je do krajek sama. Už mají své místo v naší "Ordinaci", přijďte se na ně podívat, třeba vám splní nějaké  to nebeské přání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *