Anglická mapa

Anglie je poslední zemí, do které vstoupily svou malou nožkou pomyslně Malé Malovajdy. Je až s podivem, jak se české počasí vůbec nelišilo od toho anglického. Ale zvali jsme to s humorem. Čekalo nás putování po Londýnu a jeho památkách. Kdo nikdy necestoval, může si připadat v cizím městě naprosto ztracený. Jedinou útěchou mu může být zakoupený plánek města, aby se dostal správně od londýnského obřího kola přes Temži k ikoně Big Ben a neocitl se někde u Válečného muzea. Takový městský plánek je sice kus složeného papíru, ale Malovajda ho pojala spíš historicky a připravila bytelnější materiál, jak někteří říkají "vixlaivantu", neboli tkanině z tuhého plátna hodící se třeba na banery. No holkám to bylo jedno, ony by malovaly i na koberec, důležité ale bylo vpravit na plochu něco cest, zatáček, parků a městského ruchu. Naše výmalba se týkala převážně neurčitého náměstí, kudy jezdí typický anglický autobus, tzv. "dvoupatrák".

A jelikož to byla už úplně poslední hodina, mohly si děti vybrat z nekonečného množství médií, každá podle svého gusta. Ze začátku vedly prim vodovky, pak si to zkusily pastelky, vystřídaly je fixy a nakonec vyhrály foukací barvy. Nejlepší na tom ale bylo, že plánek ukazoval uprostřed náměstí vodu. Ani ne tak nějakou tu malou fontánku, ale přímo bazén. Tohle je na našem imaginárním cestování úplně to nejlepší, protože tohle vám žádná cestovní kancelář nenabídne. Navíc měla na plánku každá cestovatelka své originální poznávací znamení - otisk vlastní nožky (a to i tříbarevně)

A jak to dopadlo? Holky sbalily na konci hodiny svůj plánek do ruličky a pod paží si ho, i s autobusem, odnesly domů. Jestli někdy pojednou podle téhle mapy do Londýna, tak by si určitě měly přibalit k deštníku i plavky :o)))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *