Brazilský ananas a had

I v roce 2019 cestujeme dál po světě, a je nám úplně jedno, jak je to daleko, jaké tam mají roční období nebo počasí. Nemusíme měsíce předem šetřit na letenky, rezervovat pronájem auta - stačí jít na kroužek Tvořílka. Ten se po dlouhých vánočních prázdninách nějak zapomněl v loňském roce nebo co, protože první pracovní úterý v měsíci byl překvapený, když se mu maminky připomněly se svými dětmi. Naštěstí neztratil hlavu nad svou nepřipraveností a začal vehementně improvizovat. Aniž tušil do které země poletí, vyndal staré punčocháče, jeden polštář, nějaké ty pentle, knoflíky, gumičky a pár barevných papírů, aby z toho během hodiny společně s dětmi vykouzlili boží výrobky" (jak doslova pronesla jedna ze starších šikulek).

Výchozí technikou se staly papírové ozdoby Pom Pom. Jedná se o techniku lepení půlkružnic v režimu lichých a sudých míst, čímž vznikne prostorová koule s okénky, což hravě zvládly starší děti. Pom Pom jsme dali ale tvar oválu v různých žluto oranžových barvách, čímž jsme docílili kouzelného ananasu. Se zelenými listy "ohnutými" přes obyčejnou tužku byl náš ananas k nerozeznání podobný od toho brazilského. neb byl nejen k nakousnutí, ale též k zavěšení.

Prvňáčci se s chutí pustili do výroby brazilského hada - skoro hroznýšovité anakondy. Její tělo tvořila jedna nožka od pruhovaných punčocháčů vyplněná polštářovou drtí a mašličkou na ocásku zavázanou, což byl pro děti stále oříšek. Kromě této lahůdky se děti naučily přišít dva knoflíky coby oči a kousek červené mašle znázorňující rozdělený jazyk. Nakonec  prošel had ještě speciálními vzory na hřbetě fixou, glitrovým lepidlem a chlupatými korálky. To, že se pak dali hadi do vzájemného šavlování, je zcela přirozený způsob, jak zakončit kreativní hodinu. (což v překladu znamená - "je to universální výrobek".

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *