Děti země

Děti sobě, aneb tak by se dala nazvat poslední hodina Machových kroužků ve školním roce 2023/2024. Procestovali jsme tak trochu hopem všechny světadíly a z každého máme nějaký zážitek. Nejen ten výtvarný. Během našich setkání jsme pracovali s atlasy, prezentacemi s obrázky, učili jsme se základní slovíčka několika evropských států, poslouchali jsme jejich hudbu nebo shlédli inspirující videa. Prošli jsme skrze barvy florou i faunou, různorodou krajinou, počasím, městy, vodstvem. Měli jsme své dopravní prostředky, zavazadla, ubytování i cizí měnu, navštívili jsme cizí kultury, vytvořili si tematické hudební nástroje a nebáli se aní výletu do vesmíru.

Hlavním médiem poslední hodiny byly akrylové barvy, které soukromě přezdívám nevypratelná guma. Abych navodila trochu tu mezinárodní barevnou směsici kůže, namíchala jsem dětem několik odstínů pleti. Musím se přiznat, že najít typickou barvu pro asiaty a odlišit ji od eskymáků, mi dalo celkem zabrat, nemluvě o rudoších. Dětem to bylo jedno, pro mě bylo spíš důležitější, do čeho své děti světa obléknou. A tak se nám z barev vyklubal fotbalista, havajská tanečnice. klasický černoušek a evropská dvojčata. Měli jsme kluky i holky, děti blonďaté i zrzky, kudrnaté či modrooké. Výběr byl velký.

Najdi rozdíly

Tím ale naše hodina neskončila, protože bylo potřeba seskupit veškeré naše výkresy a výrobky na jednu hromadu, zajistit jejich autorství a připravit náš ateliér na prázdniny. O tom, zda budeme v Machových proužcích i nadále pokračovat, rozhodnou v září děti z Tuchoměřic. Mým přáním je ztvárnit další z mnoha mých témat. Tím by mohly být třeba Lidové tradice pros starší děti nebo Svět kolem nás pro úplné začátečníky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *