Holanské tulipány

Březnový měsíc je takový most mezi zimou a jarem. Sice venku nic moc žádné počasí, ale truhlíčky se pomalu začínají před dveřmi vybarvovat do "petrklíčova" a ve vázách se leckde honosí tulipány. A o ty má Malovajda zájem především, neb jsou jarním symbolem Holandska.

S malými malířkami jsme se tentokrát vypravili s voskovkami tak trochu do sauny. Taková teploučká pastelka krásně jezdí po papíře a dělá měkkoučkaté stopy. O to právě Malovajdě šlo, takže místo malování na stole se malovalo na teplých pekáčích z trouby a dopékalo se to speciálním fénem.

S voskovkami jsme ještě chvilku čarovali a  pomocí ořezávátka nadělali několik vrstviček odřezků, které jsme pak malou kreativní žehličkou bezpečně  zapekly. Po odlepení dvou stran křídového papíru jsme zhotovily doslova umělecké dílo, které jsme sice hned rozstříhaly na kousky, ale zato efektivně. Podle předlohy si na zadní stranu děti namalovaly různé tvary květu tulipánu a s pomocí Malovajdy si pak vystřihli i vázičku. Všechno poté nalepily na čistý papír, pastelkou domalovaly květinám stonky a listy (přesně podle živého originálu) a bylo hotovo. Holandské lány to sice nejsou, ale ty barvy, ty barvy ano.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *