Krasobruslařka

Zatímco Tvořílek holdoval prudkým svahům na horách, udělala si Malovajda "dámskou jízdu" na zamrzlém rybníku. Sraz v jednu, brusle s sebou. Holky přišly všechny a první, o co se zajímaly, byla barevná kombinace jejich krasobruslařského kabátku, vzor sukýnky a samozřejmě nové brusle. To, že je čeká ještě "cesta" k ledu, neměly šanci zjistit, protože se strhla pavlačová diskuze o tom, jak která umí jezdit na bruslích a dělat piruety.

 

Malovajda vzala situaci do svých rukou a posadila si děti pěkně ke stolu k velkým čtvrtkám, na jejichž spodní části byl ovál, představující zamrzlý rybník. První skupinka pracovala s technikou tupování a nanášela modré tempery pomocí kuchyňských houbiček na místo, které před tím pomalovala kouskem svíčky, což znázorňovalo stopu bruslí a otáček. Druhá skupinka si vzala do rukou modrý krepový papír namočený do vody a obalený pěnovou hmotou kvůli zašpinění a tahy tam a zpět imitovala zimní oblohu.

Zatímco čtvrtky zasychaly, pustili jsme se do malování krasobruslařky. Možná nebruslila krásně, rozhodně ale krásně vypadala. K tomuto účelu jsme si vyzkoušeli zcela novou techniku s aqua gelovými pastelkami, které jsme roztírali pomocí úzkých štětečků. Kabátek s páskem, sportovní legíny s různými tvary, čepice a hlavně nadýchaná sukně.  Každá malá malovajda si vytvořila svou vlastní garderóbu. Třešničkou na dortu se staly stříbrné brusle ze staré karimatky a sníh (vata) u rybníka. Možná, že by našim 8 krasobruslařkám ani ten náš obecní rybník nestačil - byly prostě všude.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *