Kuchařinka 2020/2021

Školní rok 2020/2021 byl rozhodně netradiční, a to nejen pro děti! Na své jsme si totiž přišli všichni, kteří jsme se ocitli v bludném kruhu omezení, kdy se slovo distanc skloňovalo ve všech pádech a lidskou pospolitost člověk aby pohledal. V takovémto prostředí se mě fakt špatně hledělo kupředu, obzvláště když se mi tím zhroutily všechny pracně vytuněné pracovní plány. V tu chvíli mi zůstala opravdu jen vlastní odvaha se z toho nezhroutit, obrnit se trpělivostí a odevzdat celou situaci do božích rukou. V případě setkávání s Kuchařinkou se víra vyplatila. Neptejte se mě jak, ale náš harmonogram byl splněn! Druhým rokem prošla čtveřice dívek ve svých zástěrkách přípravou na život a já mohu jen potvrdit, že náš jídelníček vždycky skvěle chutnal a náramně voněl každou druhou středu v měsíci. Máme tedy za sebou 16 lekcí, pomyslné plné nákupní tašky, spoustu odmytého nádobí a hromady zkušeností, jak si poradit v kuchyni, ať už samostatně nebo v týmu.

obrázek Kuchařinka koláž

Recepty tohoto školního roku byly více než odvážné a dokonce i já sama jsem se mnohému díky tomu naučila. Koblihy jsem fakt dělala poprvé, domácí veku peču od té doby pravidelně a na Marschmallow jsem neskonale pyšná. Do dneška nechápu, jak jsme mohli zvládnout během dvou hodin připravit lasagne, když nám ještě před dvěma lety nestačil stejný čas na zhotovení jedné pomazánky! Díky režimu: polévka - hlavní jídlo - zákusek - večeře, jsme zvládli od každého něco, i když sladké a pečené mělo v tomto roce převahu. Zřejmě to bylo potřeba :o)

obrázek jídel Kuchařinka
Obrázek není aktivní, použijte odkaz v textu

A tak končí další kulinářská etapa. Má kuchyň na pár měsíců osiří. Nevadí, dokoupím další digitální váhy a budu lovit prima recepty pro prima holky. Původně jsem měla v úmyslu této aktivity již zanechat, ale děti mě ukecaly na další vaření. Jejich receptáře jsou po dvou letech plné a my budeme muset založit nový sešit. Myslím, že se na to už teď těším. Pokud máte chuť, projděte si s námi ještě jednou naše lekce. Kromě toho, že uvidíte své děti v akci, možná se dozvíte i nějaké zajímavosti, které by se vám hodily do kuchyně, a nebo se jen tak pobavili nad slovy, které jsem po každé hodině s láskou vkládala na tyto stránky. Děkuji Vám tímto, milí rodiče, za Vaši přízeň a spolupráci. Ozvu se koncem prázdnin s aktuálními termíny na další školní rok. S přáním prima léta Ivča

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *