Lakýrnice a truhláři

I tak by se dala nazvat jedno odpoledne s Malovajdou a Tvořílkem. Ne že bychom fušovali dospělákům do řemesla, ale zkusili jsme si, jak to vypadá, když si na to zahrajeme.. Holky z Malovajdy jsou už po roce chození na kroužek ostřílené malířky, a tak si mohly dovolit i něco náročnějšího ("I když jak pro koho": řekla lektorka :o)))

Děti totiž milují "udělátka", které se jakoby náhodnou objevily v obchodech, když jsem šla jen pro chleba. Nedalo se je tam nenechat, takže hodina byla jasná. Dětskými válečky se vzory vytvoř pozvánku na vlastní výstavu, aby na ni rodiče náhodnou nezapomněli. Barevný papír, pěnová utěrka na nádobí, tempery a vzory všeho druhu byl základ, se kterým jsme začínali tvořit. Pak začal mazec na druhou, když na paletkách začala docházet barva, kterou jsem doplňovala mezi dalšími úkony, jako bylo mytí válečků po každém použití, utírání louží po tom vzniklých a dohadováním, kdo si vezme dřív růžovou barvu. Realita všedního dne, kterou asi zažívají všechny paní učitelky, když chtějí dopřát svým dětem svobodný rozmach a pak nestíhají situaci. Proč to nepřiznat, jsme jen lidi :o)

Pozvánka měla ale rozhodně osobitý nádech, to se musí uznat. Druhá etapa se nesla ve stejném duchu, takže jsem marně přivolávala pomoc shůry, aby mi někdo přidělil asistentku. Holt není nápad jako nápad. Když už jsem si myslela, že děti odejdou jako omalovánky a na stole zůstane spoušť, nastal zázrak a děti vytupovaly skrze šablony originální obrázek složený z jejich vlastního jména a letních motivů květin a motýlů. Ve finále mě všechny holky vytřely zrak, když si svůj výtvor ještě dozdobily kalíšky na cukroví, takže Picaso by jen koukal.

U Tvořílka to byl naopak zasloužený poklid, když jsme si vzaly balíčky s kolíčky, odstraňovali z nich kovové spony, lepili je k sobě Herkulem a pak je spojovali v dřevěnou podložku pod teplý hrnec. Druhou variantou byl stojánek na ubrousky, který dobře ladil ke zmíněné podložce. Mezi tím jsme si stihli dát i sváču, takže dobrá zpráva, síly se lektorce zase navrátily. Je prostě znát, že už je konec školního roku a všichni potřebujeme PRÁZDNINY!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *