Letadlo

Pokud jste cestovatel, který touží opustit své hranice a potřebuje zavítat někam dál, než jen k sousedům, nutně potřebuje nějaký dopravní prostředek, který by ho v krátké době přenesl za hranice všedních dní. Kolo je fajn na nedělní výlet někam za humna, s autem se dá cestovat po vlasti, ale letadlo vás dopraví přes půlku zeměkoule. A my takové letadlo nutně potřebujeme, protože jsme se rozhodli trochu prozkoumat Evropu, a to sami uznejte, že v 1,5 hodině výtvarky je to přímo na tryskáč.

Takové letadlo musí mít pár částí, bez kterých by prostě nefungovalo. Samozřejmostí je trub letadla, který jsme si udělali z petky střední velikosti. Jakýsi aerodynamický profil nám flaška hravě splnila. I malé dítě ví, že k letadlu neodmyslitelně patří křídla a ocasní plocha. Tyto části jsme si udělali z kartonu. Úkolem dětí bylo dát svému dopravnímu prostředku barevný kabátek. Ten mohl být z látky, krepového či barevného papíru, vlny a akrylové barvy. Abychom si lépe dokázali představit, jak by taková letadla vypadala, pustili jsme si pár instruktážních videí. Po nich už měly děti lepší představu, jak budou postupovat ve své práci. Díky tavným pistolím jsme nejprve spojili všechny části k sobě. O tom, k jaké letecké společnosti bude jejich letadlo patřit (tedy jaké logo letadlo ponese), si mohly děti popřemýšlet celou lekci.

Většina si zvolila z nabízených možností natření letadla akrylem, i když to se ukázalo jako trochu zrádná metoda, protože na tmavě modré lahvi bylo potřeba nátěrů několik. Karton měl daleko větší krycí schopnost a více sváděl k tomu, aby byla křídla barevnější. V kolektivu se vždy najde nějaká odvážná duše, která nejde s proudem a zkouší techniky, které jsou neotřelé, takže díky tomu máme i jedno letadlo, které je z větší části obmotané vlnou. Po důkladném zaschnutí si děti dotvořily k letadlu detaily, jako pilotní kabinu, okna pro cestující, podvozek a nadpisy či obrázky jejich smyšlené letecké společnosti. Na závěr jsme naše eroplány zavěsili do prostoru našeho ateliéru, abychom mohli létat ve svých představách kdykoliv si usmyslíme.

....

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *