Matějská peněženka

Ten někdo. kdo vymyslel jarní prázdniny v zimě, kdy mrzne, až to praští, tak asi nebyl při smyslech. Slovíčko "jarní" u mě evokuje spíše slunce svit,  zpěv ptáků a podkolenky, zatímco jsem zmíněné prázdniny prochodila ve třech vrstvách a kdy rtuť na teploměru se usadila hluboko pod nulou. Myslím, že pokud napíši, že děti mají za sebou zimní prázdniny, budu určitě přesnější. Zatímco doma ještě nevybledly vzpomínky na hory, bruslení, lyžování a sluníčko na lanovce, ve středočeské kotlině se 24. února slavil svátek Matěje. Pro "pražáky" jednoznačně začátek Matějské pouti ve Stromovce. Kde jsou však ty časy, kdy jsme s pouhou stokorunou mohli projezdit všechny atrakce a ještě nám zbylo na žužu a štěstíčko z pouti. Dnes by nestačila ani jedna rodičovská výplata na uspokojení dětských přání.

S Malovajdou je to ale hračka, protože hrát si můžeme na cokoliv a kdykoliv. Ať je zima nebo leje, nám se vždy maluje skvěle. Stačí k tomu dávka bujné fantazie a něco málo představivosti. Pokud k tomu přidáte ještě pár cviků, které napodobují pohyb houpaček, kolotočů nebo linii žužu, máte velmi slušnou šanci zažít Matějskou pouť on.line na papíře. Malovajde k tomu stačily pouhé olejové pastelky a bílý papír. Jenže to by nebyla ona, kdyby z toho nevyčarovala i něco praktického. Co třeba taková peněženka pro pouťové dukáty???

Děti se pustily do práce z vesela a za chvilku už v místnosti vyhrávala muzika (jako na pouti). Jedna barva střídala druhou, duha sem, duha tam a na papíře nebylo už ani jedno prázdné místo. Místo blýskavých staniolů a kočičích pozlátek jsme na výtvor použili glitrová lepidla a barevné flitry všeho druhu. Pak jsme výkres vložili do laminovací folie a se zatajeným dechem pozorovali, co udělá teplo v přístroji s voskovkami a ozdobou. Nakonec jsme papír přehnuly na dvakrát a vytvořili něco, jako obálku, kterou jsme po stranách spojili samolepícím suchým zipem. Originální peněženka na matějskou byla na světě. Teď už jen počkat, až se trochu umoudří počasí, abychom nepřimrzli k tyčím od houpaček.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *