Mexické pončo a sombréro

S přibývajícími lekcemi se Malovajda odvážně vrhá mimo Evropu a nachází inspiraci i za oceánem. Mexiko by dospěláci charakterizovali
tacos, chilli a teguilou, děti by možná zmínily velké kaktusy a Malovajda si vybrala barevná ponča (což byla původně pláštěnka pro indiány, aby jim nebyla zima). Pro švadlenky žádný velký problém - čtverec látky s dírou na hlavu a pončo je na svqětě. V Mexiku jsou úžasně barevná, samý proužek, což je přesně ten pravý styl pro malé malířky.

Malovat na papír už umí, ale co taková látka? To už je těžší oříšek, obzvláště, když se vám pod rukama hrne do varhánků a akvarelový pastel dělá přerušovanou čáru. Původní záměr, namalovat typický mexický vzor zval za své asi tak po třech tazích rovné linky okolo výstřihu. Malé umělkyně potřebují přeci rozmach, čemuž také odpovídaly vzory na černé látce, která byla ukončena třásněmi. To, co by někomu trvalo ušít půl dne, my měly sfouknuté během chvilky, a to z obou stran!

Ještě že Malovajda zná své děti jako své boty a připravila pro ně práci číslo dvě, která měla také mexický znak = klobouk ze slámy zvaný sombréro. Název dostal ze španělského slova "sombra", což znamená stín. Toho využili mexičtí kovbojové, aby si chránili hlavu širokou krempou klobouku před žhavým sluncem. Jeden takový podobný našly děti připravený k domalování. Neměl sice typický tvar, ale ochranu malému opičákovi a medvídkovi před světlem lustru udělal náležitou. Děti jej pomalovaly voskovým akvarelem, jehož bohatý pigment roztíraly štětcem s vodou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *