Narozeninová olympiáda

Když se jaro rozhodne vstoupit zimě do vlády, tak to vždycky chvilku vypadá jako náročné období. A úplně stejně by mohl takhle mluvit astrolog o přechodu znamení Ryb (představující ploutvičky nožičky) do své-hlavého znamení Berana. To, než se totiž dostane tzv.i míza z kořenů do koruny stromů, totiž chvilku trvá a občas z toho pár lidí bolí hlava. Nikoliv však ty, kdož mají v tuto dobu narozeniny. Takový malý beránek je totiž pěkný neposeda, dalo by se říci, že zvědavý jako opička, a tak trochu i samorost. Když se však přiblíží jeho den D - zkrotne a je k pomilování.

Ne jinak tomu možná bylo i u desetileté Klárky, která se rozhodla strávit sobotní odpoledne s houfem svých kamarádek. Narychlo svolaná oslava se nesla v duchu pohybu a nedávno ukončených Zimních olympijských her. A tak jsme, v krásném rodinném domku s velkým obývacím pokojem, mohli uspořádat Narozeninovou netradiční olympiádu. Slečny sportovkyně postupně zaplnily pomyslný Olymp a sesedly se do kruhu, kde se dozvěděly něco málo o symbolech a historii OH.

Na začátku her nám vzplál symbolicky oheň (svíčka) a jako pochodeň nám posloužila velká prskavka. Děti pak dostaly sportovní čelenky s vlajkami různých států a podle knížky si je vybarvily. Nechyběl nám ani maskot - opičák Pepa, který dětem přiblížil spojení světadílů a barev na kruzích. Ty si ostatně všichni namalovali prstovými barvami, a jak jinak, než-li pěti prsty.

Zatímco barva usychala, přešli jsme k činu a začali si losovat, kterou sportovní disciplínou začneme. Jenže se ukázalo, že vlastně ani nevíme, jaké sporty na letních i zimních olympiádou jsou, a proto jsme si vzali k rukám netradiční Pexeso. Jedna skupina obdržela piktogramy sportů, zatímco ta druhá jejich název. Pak začala vyvolávací mela jako na tržišti. Fooootbááál......Tenííííís.......Brusléééé... Dvojice, které se shodla na stejném sportu, spojila karty k sobě suchým zipem. Do dvou minut děti zvládly vytvořit skoro 3/4 párů.

 

 

Ke sportování došlo až po malém občerstvení. Podbíhání lana poslepu, slalom dvojic v pytlích, trefa do plechovek, skoky do výšky a podlézání lana, chůze pozpátku nebo na chůdách - to všechno se dá zvládnout v obývacím pokoji. Pohybovou činnost pak vystřídala činnost tvůrčí - pletení náramku přátelství pomocí hodinového kolečka.  Sedm barev vlny, jedno retro céčko a pak už jen přehazovat vlnu z 3 na 12 pořád dokolečka, dokud z toho není spletený náramek.

 

Vyhlášení vítězů nebylo jednoduché, protože první místo obsadily hned 4 hráčky s největším počtem bodů. Medaile a diplomy se tedy rozdělily alá "královské dělení". To už jsme ale měli tak prázdná bříška, že jsme všeho nechali a dali se do dvou báječných ovocných dortů se značkou Deluxe Klárka. Takto spokojené jsme si zapózovali u společné fotografie, dali oslavenkyni pořádných 10 hoblů a hromadu dárků, které zaplnily program na další část odpoledne.

Velká pochvala tedy patří všem desetiletým slečnám, které si místo pubertální oslavy dokázaly tři hodiny hrát na Olympu, ale také tatínkovi, který by snesl pro svou dceru modré z nebe. A tak to má být.

P1110336

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *