Nebeská pošta

Malovajda miluje dopisy! A úplně nejvíc ty, které mohou splnit přání, obzvláště ta vánoční. To je stupeň číslo jedna, ovšem pokud je obálka vlastnoručně vymalovaná a má originální známku, tak pak je na vrcholu svého blaha.

Takovéto myšlenky se honily v hlavince malé umělkyni právě v době, kdy měl přijít mezi děti svatý Mikuláš a v televizi začínali pouštět jednu pohádku za druhou. To by bylo báječné, kdyby mohla i Malovajda s dětmi zažít nějaký ten kulturní zážitek a pak si ho namalovat. Nápad na sebe nenechal dlouho čekat, i když času na jeho realizaci bylo žalostně málo. A tak když nemohou jít děti za divadlem, musí přijít divadlo za nimi. Sice jen v podobě videa na notebooku, ale zato s Hurvínkem a Máničkou!

Vstup do sálu byl samozřejmě se vstupenkou, kterou si musely děti Malovajdě "zaplatit". Výběr byl z milého úsměvu, pošimrání na zádech, pohlazení nebo objetí. Místa byla obsazena do posledního sedadla a představení mohlo začít. Krátký příběh vyprávěl o významu obdarovávání svých bližních a o vhodném výběru dárku. Ne vždy je dítě nadšené z klobouku a otec z hračky... Když se děti dokoukaly, zeptala se jich Malovajda, zda někdy přemýšlely o tom, že dopis Ježíškovi chodí jen od dětí, a že rodiče by si určitě také rádi dopřáli toho štědrovečerního kouzla. Co kdyby za ně děti požádaly Ježíška o něco, co by jim udělalo radost? Velký arch papíru a barevné fixy měly přání splnit.  Role se obrátily, alespoň na chvilku a na papíře.

Když byl dopis nakreslený, bylo potřeba, aby jej mohl nebeský kurýr doručit. K tomu ovšem byla nutná obálka, kterou si děti vytvořily stříkací technikou pomocí zubního kartáčku. Vybaveni latexovou rukavicí a vodovými barvami, šimraly ukazováčkem dentální nástroj zespodu tak dlouho, dokud nevytvořil na bílé čtvrtce barevné tečky. K významnému efektu přispěla i papírová krajka využívaná jako podklad na dorty. Po zaschnutí si děti jen složily své obálky a přilepily hvězdnou známku z vatových koleček. Teď už jen se začít modlit, aby opravdu existovala Ježíškova pošta i pro dospěláky!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *