Pískové obrázky

Říká se, že nejlepší přichází nakonec, a tak si Malovajda připravila pro děti něco speciálního, co se jen tak běžně nedělá. Nelenila a zavítala v Praze do úžasného obchůdku zvaného "Zašívárna", kde mají kromě mnoha potřebných nezbytností i předtištěné obrázky pro zdobení barevným pískem. Tahle technika má něco do sebe, protože sypat písek na silnou šmouhu od lepidla nevypadá zrovna dobře, když máte rozměr papíru 20 na 30 cm. Někdo nadaný vymyslel zřejmě chytrý prográmek, který dokáže na lepivou část papíru vytlačit části, které  se postupně slupují. Malovajda měla v obchůdku zálusk jen na roztomilá zvířátka, a tak měly děti z čeho vybírat.

Hodina začala povídáním o velké skále, která když začíná stárnout vlivem počasí, tak se drolí a drolí, až z ní zbude jenom písek - třeba ten, na který šlapeme v rybníku nebo na něm ležíme u moře. Malovajda si připravila i prožitek hmatový, když nechala dětem klouzat prsty v sáčku s pískem pro činčily. Nakonec vytáhla i plato s pískem barevným, se kterým jim názorně ukázala, jak se pracuje. Nejdříve si děti vybraly své obrázky, určily si svou barevnou kombinaci na omalovánku a pak se pustily do práce slupování. Nebylo to vždy jednoduché, když některé příliš malinké části nešli oddělit, ale poslední obrázek ve školním roce všichni zvládli. I ty, co jim bude teprve pět!!! S barevným pozadím vypadala zvířátka prostě úžasně!!!

Přesvědčte se sami - za týden budou všechny výkresy na VÝSTAVĚ. Přijďte ohodnotit nejlepší obraz roku a omrknout Malovajdu :o)

A Tvořílek? Ten si užil poslední hodinu zvanou "cochcárna". Stavba z lega nebo hňoucání speciálního písku, ale i práce s skládankami a sprejem, to byl výběr malých výtvarníků. Jejich výrobky za celý rok se už třesou na výstavu...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *