Včelí aranžmá

Od doby, kdy se v naší obci traduje Včelařský ples, má Družena o tvořivou radost vždy postaráno. Není nad to, být ve svém živlu - tedy mezi přáteli, kteří podporují dobrou věc a přiloží svou ručku k dílu. Zdá se, že je jich rok od roku stále víc a více. Už od dopoledních hodin tu pilně pracovali tatínkové s dětmi na umístění stolů, aby mohly být náležitě nazdobeny. Do toho se chystal nápis na oponu, instalovala se světla a nosily se věci do tomboly. Tenhle mumraj připomínal včelí úl v nejlepším létě.

Do této atmosféry jsem vstoupila akorát v době, kdy se nacvičoval zábavný program dětí z hudebního tábora. Nic lepšího jsem si nemohla v sobotu přát. Bylo to, jako vstoupit do velké rodiny a hned se jí nechat obklopit. Rázem jsem měla mnoho pomocných rukou, které ochotně balily petrklíče, nosily svíčky a špendlily motýlové závěsy. Než zvonili poledne, byl sál připravený k večernímu klání. A i když jsme přišli ještě v zimním oblečení, na stolech už nás vítalo jaro se svou jasnou zelení a žlutými květy.

K tanci nám zahrála místní znamenitá kapela pana Dudka, o občerstvení se postarali Čmelda s Brumdou a tombola byla tradičně bohatá. Hudební dětské vystoupení bylo velkolepé stejně tak, jako ukázka mistra YoYo - Jirky Zavadila. Bylo mi tam moc dobře a už teď se těším na příští včelařský ples. Bude v pořadí šestý.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *